İş ve Meslek Danışmanı

Detay

 • Eğitim Açıklaması

  İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) sınavına girmek isteyen adaylar İş ve Meslek Danışmanlığı Ulusal Yeterlilik kapsamında tanımlanan konularda eğitim aldıklarını kanıtlayıcı nitelikteki resmi kayıtları sınav ve belgelendirme kuruluşuna sunmak zorundadırlar.
  Uzaktan eğitim yoluyla vereceğimiz bu kurs ile adaylarımız, belgelendirme kuruluşlarınca (SAÜSEM, ANAPER vb) yapılacak olan İş ve Meslek Danışmanı(Seviye 6) Mesleki Yeterlilik Belgesi Sınavına giriş şartı olan “İş ve Meslek Danışmanlığı Ulusal Yeterliliğinde yer alan EK A2-1 ve EK A3-1 kapsamlarında tanımlanan konularda eğitim almış olmak” şartını yerine getirmiş olacaklardır.
  İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Mesleki Yeterlilik Belgesini elde etmek isteyen adaylar eğitim şartını yerine getirdikten sonra, belgelendirme kuruluşlarınca (SAÜSEM, ANAPER vb) yapılacak olan teorik ve performansa dayalı sınavlara tabi tutulur. Adayların yeterlilik belgesini alabilmeleri için, yeterlilik birimlerinde tanımlanan sınavlardan başarılı olmaları gerekir.

 • Yeterlilik Sınavına Giriş Şartları;


  1. Bir yükseköğretim kurumundan en az lisans düzeyinde mezun olmak.
  2. Bu ulusal yeterliliğin A2 ve A3 yeterlilik birimlerinin EK A2-1 ve EK A3-1 kapsamlarında tanımlanan konularda eğitim almış olmak.

 • Başvuru Süresi:

  28 Ağustos – 11 Eylül 2018

 • Not:

  Kursumuz uzaktan eğitim yoluyla, konu içeriğine göre online olarak canlı ve offline olarak alanında uzman ve yeterlilik sahibi hocalarca verilecektir.

 • Saat:

  80 Saat eğitim verilecektir.

Diğer Kurslar

Görevde Yükselme

Görevde Yükselme

GENEL İNGİLİZCE

GENEL İNGİLİZCE