Sıkça Sorulan Sorular

En çok sorulan soruları sizler için derledik

Tuzer’de canlı dersler interaktif bir şekilde işlenmektedir. Öğrenci öğretmen etkileşiminin üst seviyede olduğu canlı dersler sırasında öğretmen öğrenciyi göremez.
Tuzer Online’da canlı ders saatleri sınıf düzeyine göre değişmektedir. Dördüncü sınıfta sekizinci sınıfa kadar olan kademelerde canlı ders saatleri profesyonel rehberlik birimi tarafından hazırlanır.
Tuzer Online ’da ders içerikleri MEB müfredatlarına uygun olarak ilerler. Müfredat programına uygun yapılandırmacı yaklaşım anlayışına göre işlenen canlı derslerde görseller, materyaller ve günlük hayatı yansıtan deneyler ile öğrencide konular aktif bir şekilde pekiştirilerek bilgide kalıcılık sağlanır.
Derslerimize katılmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayarınızın olması yeterlidir. Bir hoparlör ve bir kulaklık kullanarak derslerimizi izleyebilirsiniz. Öğretmenlerimize canlı bir şekilde soru sorup öğretmenlerimizin sordukları sorulara cevap verebilirsiniz.
Tuzer, uzaktan eğitim ve rehberlik hizmeti veren bir kurumdur. Bu şekilde öğrenciler zamandan tasarruf edebilirler. Her ayın sonunda yapılan deneme sınavları ile bilgi düzeylerini ölçebilirler.
Uzman ve dinamik öğretmen kadromuzla monotonluktan uzak ve akıllı tahta teknolojisiyle birbirinden aktif, eğlenceli dersler sizi bekliyor.
Tuzer, öğrencilere alanlarında uzman öğretmen kadrosuyla interaktif ortamda ders çalışma ve işlediği konuları tekrar etme olanağı sunan, okul ve sınav destek programlarını rehber öğretmenler kontrolünde destekleyerek takip eden bir uzaktan eğitim platformudur. Bu bağlamda işlevsel olarak TUZER bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca en büyük yardımcısı ve en yakın arkadaşıdır.
Uzaktan Eğitim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, eğitim kurumuna gitmeden zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar ederek izleyebileceği eğitiminin adıdır.
Öğrenci merkezlidir. Zaman ve mekândan bağımsız olmasıyla coğrafi ve bölgesel engelleri ortadan kaldırır. Gelişmiş araçlarla ders işleme imkânı sağlar. Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkânı sağlar. Örgün eğitimde gereken ulaşım, barınma, konaklama, beslenme gibi ek maliyetleri ortadan kaldırır. Fiziksel engeli olan öğrencilere de eğitim olanağı sağlar.
TUZER' DE Rehberlik, kendinizi daha iyi anlamanıza ve kendinize ilişkin farkındalığınızı artırarak yaşamınızda değişiklikler yapmanıza yardımcı olacak bir süreçtir. Bu süreçte rehber öğretmenler, gizlilik, güven ve kişilik haklarınıza saygı çerçevesinde paylaşmak istediğiniz her konuda sizi koşulsuz kabul göstererek dinler ve karşılaştığınız sıkıntıları çözmenizde size yardımcı olacaktır.
Öğrencilerimiz rehber öğretmenler tarafından sıklıkla aranarak, öğrencinin sistemimizdeki durumu ve hayatının önemli bir rolünde yer almaya çalışarak bir köprü görevini üstlenmeye çalışır.
Dikkat dağınıklığı olan öğrenciler bilgisayar, televizyon gibi araçlar ile saatlerce zaman geçirebilmektedirler. Sebebi ise karşılarında olan nesnenin durağan olmaması sürekliliğinin olmasıdır. Bu nedenle TUZER Eğitim de derslerin durağan değil sürekliliği sayesinde Dikkat Dağınıklığı olan öğrencilerde bile başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
Örgün eğitimde ders esnasında öğretmenin defalarca tekrar edemeyeceği bir gerçektir. Fakat TUZER Eğitimde ders bittikten sonra eksik kaldığı noktaları defalarca izleme şansı vardır. Sadece Canlı Ders tekrarı ile kalmadan Arşiv ve Soru Çözümleri ile de destekleyerek eksik kalınan noktalar tamamlanmaktadır.

ARADIĞINIZI BULAMADINIZ MI?

Lütfen aşağıdaki formu kullanarak merak ettiğiniz soruyu bize sorun. Hızlı bir şekilde geri dönüş sağlanacaktır.

BLOG YAZILARIMIZ

Yayınlarımızı takip edin